Things to remember:
* Giant Eagle in Toledo Area doubles up to $0.99 everyday
* They accept up to 12 “LIKE” coupons during this time
* You can NOT stack a manufacturer coupon with E-offer. Click here to find current E-offers available!!
BEST DEALS FOR THE WEEK!!
HeluvaGood! Dips $1.66
**Catalina Alert**
Buy (3) = $3.00 OYNO
Buy (3) HeluvaGood! Dips = $5
Use (3) $0.75/1 exp 06/30/12
Or Use (2) $0.50/1 HeluvaGood! Dip (Policy is only 2 IP for LIKE products)
Final Cost: FREE + $2.50 moneymaker!!
Gold Peak Tea – $1.50
Use $0.75 off any 18.5 oz. Gold Peak Tea
Final Cost: FREE!!
Stove Top Stuffing Mix – $1.25
Use $0.50/1 Stove Top Stuffing Mix, exp. 4/25/12 (SS 03/25/12)
Final Cost: $0.25 **STOCK-UP PRICE**
Coffee-Mate Flavored Creamers $1.50
Use $1/2 printable coupon
Use $0.55/1 Natural from 1/29 RP
Use $0.55/1 Natural printable coupon
Use $0.75/2 printable coupon
Final Cost: As low as $0.40
Betty Crocker Mashed Potatoes – $1
Use $0.50/2 Betty Crocker Potatoes, exp. 5/19/12 (SS 03/25/12)
Use $0.50/2 Betty Crocker Boxed Potatoes printable
Final Cost: $0.50 each wyb 2
Cool Whip 8 oz – $1
Use $0.50/2 Cool Whip Whipped Topping, exp. 4/25/12 (SS 03/25/12)
Final Cost: $0.50 each wyb 2
Carnation Evaporated Milk – 12 oz – $1
Use $0.50/2 Carnation Evaporated Milk, exp. 4/30/12 (RP 01/29/12 #2)
Use $0.50/2 Nestle Carnation Evaporated Milk printable
Final Cost: $0.50 each wyb 2
General Mills Cereal – selected varieties $2 off instantly when you buy 3
Buy (3)
Use $0.85/1 General Mills Multi Grain Cheerios Cereal printable – if included in sale
Use $0.75/1 Cheerios Multi Grain Cereal via Shortcuts.com – if included in sale
Use $0.75/1 Cheerios, Multigrain Cereal printable – if included in sale
Use $..85/1 General Mills Multi Grain Cheerios Cereal printable – if included in sale
Use $0.85/1 General Mills Multi Grain Cheerios Cereal printable – if included in sale
Use $0.75/1 Cheerios Multi Grain Cereal printable – if included in sale
Final cost: As low as $0.63 each wyb 3 if Multigrain Cheerios included!!
Progresso Soup – $1
Use $1/4 Progresso Soup, exp. 4/21/12 (SS 02/26/12 R)
Final Cost: $0.75 each wyb 4
Wishbone Salad Dressing or Spritzers – 7 or 16 oz – $1.88
Use $0.50/1 Wish-Bone Product printable
Final Cost: $0.88
Kellogg’s Frosted Flakes or Krave Cereal 3 for $9 ($2 off instantly wyb 3) = 3 for $7
Use $1/3 from 3/4 RP
Use $0.70/1 Krave from 4/1 RP
Final Cost: As low as $0.93 each for Krave
Sunshine Cheez-Its, Keebler Townhouse or Club Crackers $2.50
Use $0.70/1 printable coupon
Use $1/2 Cheez-it FB printable coupon
Use $1/2 Townhouse printable
Final Cost: As low as $1.10
Prego Sauce 24 oz – $1.88
Use $0.75/2 Prego Sauce, exp. 4/15/12 (SS 02/26/12 R)
Final Cost: $1.13
Starburst or Lifesaver Jelly Beans – $1.66
Use $1/2 Starburst, Life Savers, or Jellybeans, exp. 4/8/12 (RP 03/18/12)
Final Cost: $1.16 each wyb 2
Pepsi or Mt. Dew 12 pks 3 for $11 (+ 1 FREE instantly wyb 3) = 4 for $11
Use $0.75/1 Diet from 3/18 SS
Final Cost: $1.25 each wyb 4 for Diet!!!
Dole Fruit or gel bowls 4 ct – $2.50
Use $0.50/1 Dole Fruit Bowls or All Natural Fruit in Plastic Jars printable
Use $0.50/1 Dole Fruit Bowls printable
Final Cost $1.50
Smart Balance Peanut Butter $3.50
Use $0.75/1 from 4/1 SS
Final Cost: $2 **AWESOME PRICE**

This post may contain affiliate links. Read my complete Disclosure Policy Here